Adiabatický ochlazovač vzduchu COM AIR FM 240

 • Výrobce: Remko
 • Určení: průmysl
 • Výkon: 18 500 m3/h
 • Prostor: do 520 m3

nebo poptat nabídku bez montáže

Popis produktu

Mobilní adiabatická ochlazovací jednotka vyrábí chladný a čerstvý vzduch bez vysušování. Nejčastějí nachází své využití na letních venkovních festivalech nebo zahrádkách před restauracemi, ale s adiabatickým chlazením se můžeme setkat také ve vnitřních prostorách. Důvodem k pronájmu či nákupu adiabatického ochlazovače jsou nízké náklady na provoz a údržbu a parametry kvality výstupního vzduchu


enlightenedRemko nabízí pronájem mobilních adiabatických ochlazovačů.


Jaký je princip adiabatického chlazení? 

Jednotka nasává venkovní vzduch, který filtruje a ochlazuje odpařovacím procesem. Nasávaný horký vzduch způsobuje odpařování vody ve vnitřních membránových vložkách a přitom ztrácí svou tepelnou energii, která se při odpařování spotřebuje. Větrák následně vhání chladný vzduch do prostor, které ochlazuje, zvlhčuje a čistí například od poletujících prachových částic nebo pylu.

Tímto procesem lze vzduch ochladit až o 6°C. Adiabatický ochlazovač poskytuje příjemné klima i za velmi teplého počasí.


Jaké jsou vlastnosti ochlazovače COM AIR FM?

Adiabatický ochlazovač má dva režimy - chlazení a větrání. Proto nabízí všestranné využití pro exteriér i interiér. V exteriéru ve svém okolí vytváří bezprašné chladnější klima, v interiéru dokáže ochladit vzduch nebo odvětrat přebytečnou vlhkost. S adiabatickými ochlazovači z naší půjčovny se můžete setkat například před stany festivalu Letní letná. 

 • chlazení nebo větrání 
 • větrák s 6 stupni výkonu 
 • vyžaduje pouze přívod elektřiny a vody

Využití adiabatického ochlazovače


Výhody a nevýhody adiabatického chlazení

Adiabatický ochlazovač představuje alternativu ke klasické klimatizaci. V rámci svého provozu nevysušuje vzduch, ale naopak zvyšuje vzdušnou vlhkost, a také nevyžaduje práci s chladivovými obvody. Pokud k výčtu jeho pozitivních vlastností přidáme i dobrý vzduchový výkon, získáme velmi dobrého společníka zejména pro venkovní eventy nebo haly s různým využitím. 

Zmíněné přínosy s sebou nesou také jisté nevýhody nebo spíše pravidla využití. Pocitová teplota závisí na kombinaci teploty vzduchu a jeho vlhkosti. Pokud je teplota vysoká a přidáme k ní i vysokou vzdušnou vlhkost, získáme prostředí podobné deštnému pralesu nebo parní sauny. To jistě není vhodné například pro pracovní podmínky ve výrobních halách nebo na veletrzích uprostřed léta. 

yes ochlazení vzduchu 

yes zvlhčení vzduchu 

yes podpora příjemné pocitové teploty 

no pozor na kombinaci přílišného tepla s vlhkostí 


enlightenedPoptávku vyřešíte na telefonu +420 602 624 240 nebo e-mailu prodej@remko.cz


Časté dotazy o adiabatickém chlazení

Adiabatické chlazení se stává tématem internetu. Poptávka po levném a jednoduchém řešení klimatizace vyvolala nabídku ochlazovačů a s tím souvisí i množící se dotazy. Pár nejčastějších jsme pro vás sepsali. 

 • Je adiabatické chlazení vhodné pro výrobní haly? 

Z našich zkušeností doporučujeme pro výrobní haly zvolit jiné řešení. Adiabatické chlazení v prostorách, kde je vysoká produkce odpadního tepla (provoz strojů), nedokáže snížit teplotu na úroveň potřebnou pro práci. Pokud instalujete výkonný adiabatický ochlazovač, pak příliš zvýšíte vlhkost vzduchu a pocitová teplota po čase začne stoupat. Odvětráváním vlhkosti se do objektu dostane teplý vzduch zvenčí. 

 • Je adiabatické chlazení vhodné pro párty stany nebo festivalové stany? 

Párty stany a festivalové stany jsou pro využití adiabatického ochlazovače vhodné. V kompletně uzavřeném stanu, může během dlouhodobého provozu uvnitř stoupnout vzdušná vlhkost, ale u stanů je běžné časté otevírání a zavírání dveří tak, jak návštěvníci přichází a odchází. Přebytečná vlhkost se přirozeně odvětrá. Pro venkovní eventy je ideální stanoviště pro mobilní adiabatický ochlazovač také venku mezi stany. 

 • Jaké jsou alternativy pro chlazení nebo klimatizaci velkých prostor? 

Alternativy jsou dvě - klasická klimatizační jednotka a chiller. Pokud hledáte řešení klimatizace pro velké nebo členité prostory, pak pokračujet na některý z našich tématických článků o klimatizaci výstavní hal nebo o klimatizaci párty stanů případně zkuste článek Chillery od A do Z

 • Dá se adiabatický ochlazovač pronajmout? 

Ano, mobilní adiabatický ochlazovač si lze zapůjčit. Podrobnější informace si můžete vyžádat na e-mailu prodej@remko.cz nebo na telefonu +420 602 624 240. 

Pokračovat do půjčovny klimatizací a chlazení Remko


Mobilní adiabatický ochlazovač COM AIR FM 

Jaké jsou technické parametry a základní vlastnosti adiabatického ochlazovače COM AIR FM najdete přehledně v tabulkách níže. V Remku nabízíme samotnou jednotku, vzduchotechnickou hadici (průměr 500 mm) a vzduchotechnický výdech. Přívod vody je možný s hadicí 1/2", 5/8" a 3/4". Objednané jednotky přivezeme, instalujeme i demontujeme. 

Vybrané vlastnosti

 • přirozený způsob chlazení 
 • zvlhčuje a pročišťuje vzduch
 • velmi jednoduchá instalace a spuštění
 • výkon vhodný pro interiér i exteriér 
 • v okolí se netvoří louže 
 • nesmáčí oblečení a osoby v okolí 
 • snižuje prašnost

Technické údaje

Vzduchový výkon: 18 500 m3/h
Oblast použití (objem místnosti) cca: 520 m3
Plocha místnosti: 240 m2
Příkon: 1 kW
Délka: 113 cm
Šířka: 122 cm
Výška: 154 cm
Hmotnost: 95 kg