Olejové nebo plynové topné automaty CLK 120

 • Výrobce: Remko
 • Určení: průmysl a stavby
 • Výkon: 105 kW
 • Záruka: 2 roky
 • Na objednávku
198 440 Kč
Bez DPH: 164 000 Kč

Popis produktu

MOBILNÍ NAFTOVÉ TOPIDLO S VÝKONEM 105 KW

Naftové topidlo Remko CLK 120 zastupuje v řadě topidel s nepřímým spalováním CLK střední výkon 105 kW. Jedná se o mobilní topnou centrálu se samostatným hořákem pro spalování topného oleje EL nebo nafty v provedení s odtahem spalin. Olejový nebo propanový hořák doplňuje speciálně optimalizované lopatkové dmychadlo (v případě modelů CLK 80 RV a CLK 170 RV dmychadlo radiální). Pro řadu naftových topidel CLK je charakteristická minimální ztráta tepla výfukem spalin (max. 9%), čímž je docíleno vysokého stupně účinnosti a hospodárnosti provozu topidla. Třída energetické účinnosti splňuje kategorii C. 

Naftový přímotop CLK 120 má odolné ocelové tělo a robustní podvozek s pojízdnými kolečky. Ve volitelném příslušenství k řadě CLK najdete nosný rám pro vysokozdvižný vozík pro snazší manipulaci.


enlightenedMobilní naftová topidla si můžete také pronajmout v naší půjčovně topidel.KAM SE HODÍ NAFTOVÉ TOPIDLO CLK 120: 

 • k vytápění prostor na stavbách 
 • do dílen, výstavních prostor a hal 
 • k vytápění skleníků a fóliovníků 
 • jako zdroj tepla pro párty stany a výstavní stany
 • do provizorních skladovacích stanů 


enlightenedŘada naftových topidel CLK má speciálně navržené axiální ventilátory, se kterými dosáhnete vysoké nafukovací síly pro topení ve stanech.


JAK VYBRAT SPRÁVNÝ MODEL NAFTOVÉHO TOPIDLA?

Naftová mobilní topidla Remko mají přímé spalování (řada DZH) nebo nepřímé spalování (řada naftových topidel CLK a řada naftových topidel ATK). Naftová mobilní topidla Remko CLK patří k modelům s nepřímým spalováním a nejsilnějším výkonem. Jsou tudíž výrazně těžší pro manipulaci a vyžadují odborné zapojení. Pokud hledáte lehčí topidlo s jednoduchou obsluhou, pak si prohlédněte modely s přímým spalováním DZH nebo topidlo s nepřímým spalováním ATK, které je také vhodné k vytápění stanů. Při výběru naftového topidla zvažte, zda potřebujete odvádět spaliny z vytápěného prostoru, a jestli je nutné vést teplo od zdroje někam jinam (teplovzdušnou hadicí).

 • nejlehčí naftové topidlo (21 kg) s přímým spalováním bez odtahu spalin je přenosné topidlo DZH 20-2 s výkonem 20 kW a možností připojit termostat 
 • středně těžká naftová topidla s přímým spalováním bez odtahu spalin jsou DZH 30-2 s výkonem 36 kW a DZH 50-2 s výkonem 46 kW - oba modely jsou pojízdné a k oběma lze připojit termostat
 • středně těžké naftové topidlo s nepřímým spalováním a odtahem spalin najdete jako pojízdný model ATK 25 s výkonem 25 kW, na který lze kromě termostatu připojit i teplovzdušnou hadici 
 • nejvýkonnější a nejtěžší (84 kg) naftové topidlo s přímým spalování a bez odtahu spalin je pojízdný model DZH 90-2 s výkonem 95 kW s možností připojit termostat 
 • řada CLK s nepřímým spalováním nabízí modely s axiálním dmychadlem CLK 30 s výkonem 26,5 kW, CLK 50 s výkonem 42 kW, CLK 70 s výkonem 62 kW, CLK 120 s výkonem 105 kW a CLK 150 s výkonem 138 kW 
 • v řadě CLK s nepřímým spalováním jsou zařazeny také modely s radiálním dmychadlem - CLK 80 RV s výkonem 77 kW a CLK 170 RV s výkonem 144 kW

  


enlightenedMobilní naftová topidla si můžete také pronajmout v naší půjčovně topidel.


CHARAKTERISTIKA NAFTOVÝCH TOPIDEL CLK

Topné automaty typové řady CLK se vyznačují samostatným a snadno vyměnitelným hořákem v provedení pro olej nebo propan. Topidla REMKO CLK disponují extrémně výkoným axiálním ventilátorem vyvinutým speciálně pro tuto řadu. To umožňuje topidlu rozvod horkého vzduchu při velkém přetlaku, v poměrně tichém chodu a s vysokou rychlostí. Konstrukce topidel CLK je propracovaná do nejmenších detailů a umožňuje tak spolehlivý provoz. Topidla obsahují průtokový předehřev paliva, který výrazně usnadňuje provoz v mínusových teplotách. Topidla je dle potřeby možno upravit na provoz se zemním nebo kapalným plynem. Mobilní přístroje stačí jen postavit k místu požadovaného provozního nasazení a bez přípravné doby dodávají okamžitě potřebné teplo.

  

Modely CLK 30-150 mají samostatný přetlakový hořák, chráněný ovládací panel a výkonné lopatkové dmychadlo.

NAFTOVÁ TOPIDLA CLK PRO SKLENÍKY 

Aby se všechno zelenalo a kvetlo - žádnou jinou topnou soustavu nelze tak optimálně využít ve sklenících a fóliovnících jako právě topný automat, který můžete zapojit na různé druhy energie. Možnost výběru paliva ocení pěstitelé při výběru výkonu podle velikost skleníku a požadované doby provozu. Na rozdíl od teplovodních topných soustav nebo jiných topných zařízení vyrábí naftová topidla CLK teplo bez nabíhací doby. To znamená úsporu spotřeby energie, a tím podstatné snížení provozních nákladů.

NAFTOVÁ TOPIDLA CLK DO SLAVNOSTNÍCH A VÝSTAVNÍCH STANŮ

Mobilní topná síla o velkém výkonu, kterou topidla CLK nabízí, je zárukou pohody a dobré nálady na všech oslavách a výstavách. Vytápěné veletržní stany budou díky topidlu hojně navštěvovány a provizorní stany pro skladování zboží hravě zvládnete temperovat.

ROZDĚLENÍ TEPLÉHO VZDUCHU S MOBILNÍM SILNÝM VÝFUKEM

Přístrojová řada CLK může bez nadsázky znamenat skutečnou nafukovací sílu. Jsou výkonově nejsilnějšími mobilními REMKO tepelnými automaty se speciálně navrženými axiálními ventilátory. Jejich dostatečným výkonem docilujeme vysoký přetlak, důležitý pro připojení teplovzdušných hadic.

enlightenedMobilní naftová topidla si můžete také pronajmout v naší půjčovně topidel.

Vybrané vlastnosti

 • Průtokový předehřev paliva
 • Vysoce odolná konstrukce topidla, dvojitý plášť z pozinkované oceli
 • Elektronická, plně automatická řídící jednotka
 • Možnost připojení pokojového termostatu
 • Robustní výměník a nerezová spalovací komora
 • Vysoký přetlak a tichý chod díky axiálním ventilátorům REMKO
 • Připojení teplovzdušných hadic pro optimální rozdělení vzduchu
 • Obsahuje pojezdová kola
 • Snadno měnitelný přetlakový hořák
 • Minimální ztráty tepla výfukem spalin (max 9%)
 • Třída energetické účinnosti C

Technické údaje

Délka: 2 100 mm
Elektrické zapojení: 230/1~/50 V/Hz
Jmenovitý tepelný výkon: 105 kW
Komínové hrdlo (průměr): 200 mm
Max. jmenovitý proud: 8,2 A
Max. spotřeba paliva: 11,2 l/h
Palivo: Topný olej EL dle DIN 51603-1 nebo nafta
Příkon: 1 800 W
Výfuk vzduchu (průměr): 500 mm
Vzduchový výkon: 8 050 m3/h
Šířka: 920 mm
Výška: 1 350 mm
Hmotnost: 296 kg

Podobné produkty v nabídce

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 50

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 50
Výkon: 42 kW
Na objednávku
133 100 Kč
Bez DPH: 110 000 Kč

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 70

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 70
Výkon: 62 kW
Na objednávku
156 090 Kč
Bez DPH: 129 000 Kč

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 150

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 150
Výkon: 138 kW
Na objednávku
225 060 Kč
Bez DPH: 186 000 Kč

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 170-RV

Olejové nebo plynové topné automaty CLK 170-RV
Výkon: 144.0 kW
Na objednávku
284 350 Kč
Bez DPH: 235 000 Kč