Co Vám přinesou praktické odvlhčovače

Jak napovídá název, odvlhčovače vzduchu, často nazývané také vysoušeče či pohlcovače, zbavují ovzduší nadměrné vlhkosti. Dlouhodobé vlhko v domácnosti totiž může vést nejen k poničení majetku, ale také ke zdravotním potížím.

Jsou situace, kdy přirozené větrání pro dosažení optimální vlhkosti v bytě nestačí nebo není žádoucí. Pokud žijete v domácnosti s malým dítětem nebo starší osobou není časté větrání vhodné. V takových případech je dobré sáhnout po odvlhčovači. 

Pokud odstraníte vlhkost z daných prostor, zamezíte mnohým problémům jako jsou:

  • Plísně, houby, bakteriální nákazy
  • Koroze
  • Vlhkost ve zdech, omítkách či podlahách, apod.

U výrobků REMKO můžete kromě naprostého zamezení nepříjemné vlhkosti počítat i s dostatečně velikou nádobou pro odvedení kondenzátu nebo s možností připojení odčerpané vody na odpad. Vysoký vzduchový výkon, elektronická regulace a provoz v několika režimech jsou základní předpoklady, kterými se REMKO domácí odvlhčovače vzduchu pyšní. Díky minimální hlučnosti lze odvlhčovače REMKO využívat téměř nepřetržitě. Ostatně k tomu přispívá i velice důmyslný a nápaditý design jednotlivých modelů, jež uspokojí potřeby každého náročného zákazníka. 

Proč je správná vlhkost vzduchu důležitá?

Optimální vlhkost vzduchu je důležitá pro celkovou pohodu v domácnosti. Příliš vlhký nebo naopak suchý vzduch mohou vést k rozvoji onemocnění dýchacích cest jako je astma nebo alergie. Přetrvávající problém s vyšší vlhkostí vzduchu přitom řeší celá řada majitelů bytů a domů různého stáří. Často se objevují po výměně starých oken za nová, protože kvůli lepšímu tesnění se vlhkost v domácnosti "uzavírá". Pokud vydatně topíte, drží se vlhkost v podobě vodní páry ve vzduchu a bez častého větrání se sráží v tzv. rosném bodě. Rosný bod je místo, kde má stěna nejnižší teplotu (typicky spodní roh v místnosti nebo prostor pod parapetem). Vodní pára při styku s chladným místem zkondenzuje, vlhkost se vsákne do zdiva a vzniká tak ideální prostředí pro tvorbu plísní


enlightenedJe důležité si uvědomit, že rosný bod je daný stavební konstrukcí a nelze ho jednoduše odstranit. Jestliže v domácnosti máte nadměrnou vlhkost a zároveň máte i rosný bod, negativní důsledky se pravidelně objeví (hlavně během topné sezóny).  


Plíseň - nepřítel číslo jedna 

Pro plísně platí, že mají rády vlhkost, špatně se likvidují a dobře se naopak šíří. Pokud zvýšenou vlhkost neřešíte včas, objeví se plísně koncentrované v koutech nebo i rozprostřené na větších plochách. Plísně poškozují zdi, nábytek a podlahy a samozřejmě mají špatný vliv na naše zdraví - a to nemusíte mít ani alergii.  Jednou z prvních známek zvýšené vlhkosti v bytě je kondenzace vody na oknech. Pokud větrání nepomáhá, přehlížení ani šetření se nevyplácí. Vodu z oken totiž snadno setřete, ale spóry plísní na zdi už ne. Zatímco odvlhčení zdiva byste zvládli s obyčeným vysoušečem vzduchu, k odstranění plísně na zdi už je nutné chemické čištění nebo stavební zásah. 


enlightenedOdvlhčovač působí jako prevence plísní, postřiky na plísně jsou pouze krátkodobé řešení již existujícího problému (Savo a další spreje obsahují soli, které na sebe ve zdi vážou vodu, v důsledku tedy zhoršují vlhnutí zdi).


Průmyslové odvlhčovače vzduchu

Máte-li daleko větší nároky na vysoušený a odvlhč ovaný prostor, budou Vás pravděpodobně zajímat spíše průmyslové odvlhčovače vzduchu, které se honosí nejen vyšším výkonem, ale také pevnější konstrukcí a odolností. Zkrátka profesionální zařízení, které je schopno vytáhnout z daného prostoru množství vody v řádech desítek litrů za den. Robustní stavba průmyslových odvlhčovačů vzduchu přispívá ke snadné manipulaci a vysoké stabilitě.

 

Nabídka domácích odvlhčovačů

Nabídka průmyslových odvlhčovačů

Pronájem odvlhčovačů


Související články

Vysoušení staveb

24. 4. 2023   Vysoušení staveb a rekonstruovaných objektů vyžaduje technickou pomoc, protože samotné větrání nestačí. I když je venku teplo a sucho, nezaručí...

Vysoušení staveb