Sady a zapojení tepelných čerpadel WKF

Kombinace s podlahovým vytápěním, moderními radiátory a stěnovým vytápěním

Ve spojení s podlahovým vytápěním dosahuje tepelné čerpadlo své nejvyšší účinnosti. S konvenčními moderními radiátory jsou provozní náklady nižší než u tepelných zdrojů s palivem topný olej nebo plyn. Příjemné teplo je zajištěno také při mimořádně nízkých vnějších teplotách.

Efektivní ohřev teplé vody

Integrovaný zásobník teplé vody s objemem 300 l s velkým a dobře dimenzovaným tepelným výměníkem je u zařízení WKF-compact integrován v přístroji. Pro sérii WKF jsou k dispozici externí systémy zásobníků.

Kombinace se systémem zásobníků. Místo průniku a sloučení různých energetických systémů

Zásobníky jsou nabízeny v různých provedeních a velikostech. S možností připojení pro tepelné čerpadlo, solární systém a přípravu teplé vody je zásobník místem styku jednotlivých systémů.

Kombinace se solárním systémem REMKO RSK pro ekonomickou přípravu teplé vody a pro podporu vytápění

Ideální kombinace pro maximální hospodárnost a šetrnost k životnímu prostředí. Přímá sluneční energie přebírá v ročním průměru vysokou procentuální hodnotu pro přípravu teplé vody.

Optimální využití proudu ze systému fotovoltaiky (FV)

Tepelná čerpadla REMKO Smart-TČ mohou být přednostně provozována s napájením z vlastního fotovoltaického zdroje. Tak lze odebírat méně drahého proudu ze sítě. Tím dochází k úspoře nákladů a klesá závislost na zvyšování cen energie. 

Kombinace s jiným zdrojem tepla v bivalentním provozu

Pro pokrytí špičkových zatížení lze tepelné čerpadlo kombinovat s dalším zdrojem tepla. To mohou být např. plynové kotle nebo kotle na topný olej, které lze přímo připojit k vnitřní jednotce WKF. 

Příjemný chlad v létě

V horkých dnech lze tepelné čerpadlo využít pro chlazení. Funkce tepelného čerpadla se nyní obrátí. Zařízení pro klimatizaci naleznete v programu příslušenství. Klimatizační zařízení pracují na bázi konvektorů. Technický princip klimatizačních zařízení je jednoduchý: Vzduch proudí přes uvnitř umístěný tepelný výměník a přitom jej zahřívá nebo chladí.