Bazénové odvlhčovače

Bazénové odvlhčovače

Bazénové odvlhčovače SLE

Série Typ Odvlhčovací výkon Vzduchový výkon
SLE SLE 45
SLE 65
SLE 85
47 l/24h
78 l/24h
104 l/24h
400 m³/h
680 m³/h
900 m³/h

Bazénové odvlhčovače SLN

Série Typ Odvlhčovací výkon Vzduchový výkon
SLN SLN 45
SLN 65
SLN 85
47 l/24h
78 l/24h
104 l/24h
400 m³/h
680 m³/h
900 m³/h

 PROČ SI POŘÍDIT BAZÉNOVÝ ODVLHČOVAČ? 

V uzavřeném prostoru s bazénem či vířivkou přirozeně vzniká zvýšená vzdušná vlhkost díky odpařování vody. Přílišná vlhkost a teplo způsobují pocit únavy, takže místo vytoužené relaxace je pobyt v bazénu spíše nepříjemný. Vodní pára ze vzduchu má také tendenci kondenzovat na studených plochách nebo v tzv. rosném bodě, kde vytváří ideální prostředí pro výskyt plísní. Bazénový odlvhčovač vysušuje vzduch na správnou hodnotu tak, aby se v místnosti dobře dýchalo a zároveň chrání stavební konstrukci před vziknem plísně, houby nebo rzi. 

Kam se hodí bazénový odvlhčovač SLE a SLN: 

  • místnosti s bazénem nebo vířivkou
  • wellness centra 
  • sportovní studia 

AUTOMATICKÝ PROVOZ ODVLHČOVAČE DÍKY HYGROSTATU

Hygrostat je zařízení, které spíná nebo vypíná odvlhčovač podle dosažené vlhkosti vzduchu. Informace o vzdušné vlhkosti získává hygrostat z čidla a požadovanou úroveň vlhkosti nastavuje uživatel. Bazénové odvlhčovače SLE a SLN 45-85 mají hygrostat integrovaný, takže automaticky udržují požadovanou hodnotu vzdušné vlhkosti. Odvlhčovač dokáže běžet trvale a samostatně s maximálním výkonem 104 l za den (podle výkonu jednotlivých modelů). 

JAK VYBRAT BAZÉNOVÝ ODVLHČOVAČ? 

Při volbě bazénového odvlhčovače jsou důležité dva parametry - odvlhčovací výkon a umístění.

Pro snazší volbu správného výkonu odvhlčovače jsme připravili graf níže. Remko bazénové odvlhčovače si poradí s plochou bazénu o velikosti až 40m2. Do koupelen a místností například s menší vířivkou je určeno speciální menší provedení odvlhčovače SLE 20

Bazénový odvlhčovač může být instalován přímo v místnosti s bazénem, nebo může být ve vedlejší místnosti. Právě umístění odvlhčovače je rozdílné pro dvě řady REMKO bazénových odvlhčovačů. V sérii SLE najdete zařízení určená k montáži přímo u bazénu nebo vířivky a modely ze série SLN se instalují do místnosti vedlejší. Obě série přitom nabízí shodné varianty odvlhčovacích výkonů.


enlightenedBazénové odvlhčovače v sérii SLE umožňují připojit na boční hranu LED panely s bílým nebo barevným podsvícením pro správnou relaxační atmosféru.