Nástěnná klimatizace bez venkovní jednotky

Nástěnná klimatizace bez vnější jednotky

Kompaktní nástěnné klimatizace ze série KWT vás přesvědčí nejmodernější invertorovou technologií, nenápadným designem a provedením bez vnější jednotky. Pro montáž postačují pouze dva otvory ve stěně. Díky integrované funkci tepelného čerpadla a sériovému vybavení zimní regulací pracuje zařízení spolehlivě v režimu chlazení nebo topení při okolních teplotách až do -10°C.

Modulovatelná topidla KWT

Série Typ Topný výkon Chladicí výkon
KWT 240 DC - bez vnější jednotky 2,36 kW 2,35 kW

Klimatizace se snadnou instalací

Zařízení je dodáváno s přípojkou do zásuvky a veškerým montážním materiálem. Instalaci proto zvládnete rychle a pohodlně. Pro montáž klimatizace postačí pouze dva otvory ve stěně pro vzduchové hadice o průměru 160 mm. Vzduchové hadice jsou dlouhé 1 m, což postačuje pro obyklé tloušťky obvodových zdí.

        

Pro montáž potřebujete jen 2 vzduchové průchody o průměru 16 cm.


Chlazení a vytápění do podkroví i stavebních buněk

Se svými rozměry 555/1030/170 mm se klimatizace KWT výborně hodí i do menších prostor, jako je podkroví nebo stavební buňka. Využití přitom najde jak pro potřeby chlazení, tak i vytápění a obojí zvládne s nízkými náklady. Dalším příkladem vhodné instalace jsou památkově chráněné objekty, na které nelze instalovat vnější jednotku. Klimatizace bez venkovní jednotky nenaruší exteriér stavby a zároveň poskytne mnohem lepší tepelný komfort než jednodílná mobilní klimatizace

 


Invertorová technologie

Jednou z klíčových vlastností pro klimatizace KWT je invertorová technologie. Díky ní klimatizace dokáže minimalizovat výkyvy teploty v místnosti a přitom má nižší spotřebu. Invertorový motor má plynulou regulaci otáček, je proto tišší, efektivnější a déle vydrží. Zjednodušeně řečeno klimatizace s invertorem se nepotřebuje vypínat a zapínat, ale místo toho plynule snižuje a zvyšuje svůj výkon. Klimatizace KWT chladí s energetickou účinností A+.

Častou alternativou regulace teploty u klimatizací je princip Start/Stop, který klimatizaci spouští a vypíná, když teplota v místnosti dosáhne limitu (příliš teplo nebo zima). Výsledkem jsou vyšší nároky na odběr elektrické energie (protože při každém zapnutí je potřeba tzv. rozběhový proud), zkrácení životnosti klimatizace a hlavně kolísání teploty v místnosti. 


Vybrané vlastnosti klimatizací KWT 

  • Jednoduchá instalace na stěnu
  • Invertorová techologie
  • Ihned připravené k použití
  • Kompaktní design (žádná vnější jednotka)
  • Programovatelná funkce časovače na 24 hodin
  • IR dálkové ovládání
  • 3 rychlosti ventilátoru a automatický režim, výstup vzduchu s funkcí Swing
  • Automatický odvod kondenzátu v režimu chlazení
  • Včetně zimní regulace pro režim topení a chlazení až do teploty -10 °C
  • Včetně průchodky zdí a ochranné mřížky pro tloušťky stěn do 450 mm