Koupelnové odvlhčovače

Koupelnové odvlhčovače vzduchu SLE20 a SLE 20+ jsou primárně určeny pro koupelny a domácí vířivky, jejich využití je však široké. Jsou schopny stálého provozu a díky elegantnímu vzhledu se dají využít i v reprezentativních prostorách, jakými jsou galerie, vinotéky nebo kanceláře.

Oba modely koupelnového odvlhčovače SLE 20 a SLE 20+ nabízí shodný odvlhčovací výkon 10,5 l za den a záruku tradičního německého výrobce Remko. Odvlhčovače SLE20+ jsou navíc vybaveny hygrostatem a speciální nástavbovou nádobou pro sběr kondenzátu.

Kam se hodí koupelnový odvlhčovač SLE 20: 

  • místnosti s menším bazénem nebo vířivkou
  • koupelny
  • domácí wellness 
  • v místnostech do 130 m3

Kam se odvádí kondenzát z odvlhčovače? 

Během vysoušení vzduchu vzniká kondenzát, což je v podstatě vysrážená voda. Odvlhčovače nasávají vzduch s vodní párou z místnosti a přivádí jej do kontaktu se studenou plochou, na které vodní pára zkondenzuje do kapalného skupenství (kondenzát). Vzniklý kondenzát je možné odvést napojením do odpadu, nebo je možné, aby stékal do sběrné nádoby (sběrná nádoba je příslušenstvím pro model SLE 20+). 

Jak zajistit automatický provoz odvlhčovače? 

Koupelnový odvlhčovač dokáže pracovat i samostatně, stejně jako jiné typy odvlhčovačů. Pokud si přejete udržovat v místnosti stálou hodnotu vzdušné vlhkosti plně automaticky, pak vám pomůže hygrostat. Hygrostat je zařízení, které spíná nebo vypíná odvlhčovač podle dosažené vlhkosti vzduchu. Informace o vzdušné vlhkosti získává hygrostat z čidla a požadovanou úroveň vlhkosti nastavuje uživatel. 


enlightenedVíte, jaká je optimální vlhkost vzduchu v interiéru? Obecně by se měla pohybovat mezi 40 % a 60 % a to i v domácím wellness. 


JAK VYBRAt KOUPELNOVÝ/bazénový ODVLHČOVAČ? 

Při volbě koupelnového nebo bazénového odvlhčovače jsou důležité dva parametry - odvlhčovací výkon a umístění. Pro snazší volbu správného výkonu odvhlčovače jsme připravili graf níže. Remko bazénové odvlhčovače si poradí s plochou bazénu o velikosti až 40m2.

Bazénový odvlhčovač může být instalován přímo v místnosti s bazénem, nebo může být ve vedlejší místnosti. Právě umístění odvlhčovače je rozdílné pro dvě řady REMKO koupelnových/bazénových odvlhčovačů. V sérii SLE najdete zařízení určená k montáži přímo u bazénu nebo vířivky a modely ze série SLN se instalují do místnosti vedlejší. Obě série přitom nabízí shodné varianty odvlhčovacích výkonů.

Odvlhčovače koupelnové SLE20

Odvlhčovače koupelnové SLE20
Výkon: 10.5 l/den
Na objednávku
54 813 Kč
Bez DPH: 45 300 Kč

Odvlhčovače koupelnové SLE20+

Odvlhčovače koupelnové SLE20+
Výkon: 10.5 l/den
Na objednávku