Nástěnné split klimatizace

Nástěnné splitové klimatizace se skládají z jedné vnitřní a jedné vnější jednotky a slouží pro chlazení i vytápění interiéru. Výhoda nástěnné instalace spočívá v tom, že klimatizace nezabírá místo v obytném nebo pracovním prostoru. Díky nenápadnému vzhledu a tichému provozu zapadnou nástěnné splitové klimatizace do jakéhokoliv prostředí. 

Proč zvolit nástěnnou klimatizaci Remko

  • Kvalita německého výrobce 
  • Invertorová technologie a úspornost provozu
  • Jistota poradenství a servisu oficiálního prodejce v ČR


enlightenedPro všechny naše klimatizace nabízíme montáž klimatizací na klíč.


Srovnání Remko nástěnných klimatizací 

Série ATY je unikátní díky černé barvě a skleněnému krytu. Klimatizace nabízí pokročilé možnosti fitlrace vzduchu včetně biologického filtru, funkci samočistění, 3D Swing a tichý režim. V prodeji již 4. generace této produktové řady.

Série BL má spíše základní funkce, ale také pokročilé možnosti filtrace vzduchu. Klimatizace má funkci Swing s horizontálním výstupem vzduchu a tichý režim. V prodeji již 4. generace této produktové řady.

Série ML je mezi zákazníky nejčastější volbou. Klimatizace nabízí pokročilé možnosti filtrace vzduchu včetně biologického filtru, funkci samočistění, 3D Swing a tichý režim. V prodeji již 5. generace této produktové řady.

Série RVT je vybavená senzorem pohybu, který umožňuje nastavení výstupu vzduchu na osoby nebo naopak mimo ně. Klimatizace nabízí pokročilé možnosti filtrace vzduchu včetně biologického filtru, EKO režim, 3D Swing a tichý režim. V prodeji již 5. generace této produktové řady.

Série SKW je cenově dostupná řada se základními funkcemi. Klimatizace má pokročilé možnosti filtrace vzduchu, funkci Swing a tichý režim. V prodeji 1. generace této produktové řady.


Často kladené otázky

  • Proč si vybrat nástěnnou klimatizaci? 

Ať už hledáte klimatizaci do domácnosti nebo kanceláře, splitová nástěnná klimatizace bude pravděpodobně první volbou. Důvodem je dobrý poměr mezi cenou a užitkem a její montáž je snadná, protože vyžaduje jen jednu menší průchodku zdí. Kromě vysoké energetické účinnosti nabízí třeba i biologickou filtraci vzduchu. 

  • Jaké jsou alternativy ke splitové klimatizaci? 

Nejčastější alternativou ke splitovým nástěnným klimatizacím jsou mobilní klimatizace. Ve srovnání s mobilními jsou však splitové klimatizace účinnější, protože nepotřebují pootevřené okno na výfukovu hadici. Pro chlazení více místností jsou určené multi-splitové klimatizace, které mají více vnitřních jednotek. 

  • Kolik stojí montáž nástěnné split klimatizace? 

Montáž nástěnné klimatizace naceňujeme individuálně, ale cena se obecně pohybuje od 6.800 Kč + DPH. V rámci montáže je potřeba připravit stavební otvor pro protažení spojovací hadice mezi vnitřní a vnější jednotkou, připevnit obě jednotky na stěnu (venkovní lze i postavit na zem) a klimatizaci zprovoznit. 

  • Jak na výběr nástěnné split klimatizace 

Při výběru klimatizace se rozhodujte především podle chladícího a vzduchového výkonu. Chladící výkon by měl odpovídat poměru 30 W na 1 m3 a vzduchový výkon je dobré volit jako trojnásobný k objemu místnosti. Například pro místnosti s podlahovou plochou do 32 m2 (cca 80 m3) hledejte klimatizace s chladícím výkonem 2,6 kW a vzduchovým výkonem 240 m3/h. 

Kompletní poradenství k výběru najdete v článku Jak vybrat nástěnnou splitovou klimatizaci.

  • Pomůžete mi s výběrem? 

Pokud hledáte doplňkové informace nebo se zkrátka chcete poradit o výběru, pak jsme tu pro vás na emailu prodej@remko.cz nebo na dalších kontaktech. Můžete nám napsat i na Facebook Messenger.


enlightenedNejčastější volbou do bytu jsou klimatizace s výkonem 2,6 nebo 3,5 kW.