Parapetní a podstropní split klimatizace

Parapetní nebo také podstropní splitové klimatizace se skládají z jedné vnitřní a jedné vnější jednotky a slouží pro chlazení i vytápění interiéru. Parapetní klimatizace patří k těm nástěnným a jsou uzpůsobené pro provoz pod šikmým stropem nebo pod úrovní parapetu. Kromě zavěšení na stěnu je lze postavit na zem jako radiátor. Díky nenápadnému vzhledu a tichému provozu zapadnou parapetní splitové klimatizace do jakéhokoliv prostředí. 

Proč zvolit parapetní klimatizaci Remko

  • Kvalita německého výrobce 
  • Invertorová technologie a úspornost provozu
  • Jistota poradenství a servisu oficiálního prodejce v ČR


enlightenedPro všechny naše klimatizace nabízíme montáž klimatizací na klíč.


SROVNÁNÍ REMKO PARAPETNÍCH KLIMATIZACÍ 

Série RWT je unikátní díky výstupu vzduchu přes 2 lamely (horní a spodní). Klimatizace nabízí pokročilé možnosti čištění vzduchu včetně biologického filtru a vysokou energetickou účinnost A+++/A++. V prodeji již 5. generace této produktové řady.

Série RXT se svým vysokým výkonem hodí především do kancelářských open space prostor. Klimatizace má úsporný provoz A++/A+ a invertorovou technologii. V prodeji již 5. generace této produktové řady.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

  • Proč si vybrat parapetní klimatizaci? 

Pokud hledáte klimatizaci do místnosti se skoseným stropem či jiným omezením pro zavěšení klasické splitové klimaitzace, pak je parapetní klimatizace ideální volbou. Parapetní klimatizace dokáže efektivně zastoupit i podlahové topení, protože může topit od země. Montáž je snadná, vyžaduje jen jednu menší průchodku zdí. Kromě vysoké energetické účinnosti nabízí třeba i biologickou filtraci vzduchu. 

  • Jaké jsou alternativy k parapetní splitové klimatizaci? 

Nejčastější alternativou ke splitovým nástěnným klimatizacím jsou mobilní klimatizace. Splitové klimatizace jsou ale účinnější, protože nepotřebují pootevřené okno na výfukovu hadici, a efektivně také vytápí. Pro chlazení více místností jsou určené multi-splitové klimatizace, které mají více vnitřních jednotek. 

  • Kolik stojí montáž parapetní split klimatizace? 

Montáž parapetní klimatizace naceňujeme individuálně, ale cena se obecně pohybuje od 6.800 Kč + DPH. V rámci montáže je potřeba připravit stavební otvor pro protažení spojovací hadice mezi vnitřní a vnější jednotkou, připevnit obě jednotky na stěnu (vybrané typy lze i postavit na zem) a klimatizaci zprovoznit. 

  • Jak na výběr parapetní split klimatizace 

Při výběru klimatizace se rozhodujte především podle chladícího a vzduchového výkonu. Chladící výkon by měl odpovídat poměru 30 W na 1 m3 a vzduchový výkon je dobré volit jako trojnásobný k objemu místnosti. Například pro místnosti s podlahovou plochou do 32 m2 (cca 80 m3) hledejte klimatizace s chladícím výkonem 2,6 kW a vzduchovým výkonem 240 m3/h. 

Kompletní poradenství k výběru najdete v článku Jak vybrat nástěnnou splitovou klimatizaci.

  • Pomůžete mi s výběrem? 

Pokud hledáte doplňkové informace nebo se zkrátka chcete poradit o výběru, pak jsme tu pro vás na emailu prodej@remko.cz nebo na dalších kontaktech. Můžete nám napsat i na Facebook Messenger.


enlightenedNejčastější volbou do bytu jsou klimatizace s výkonem 2,6 nebo 3,5 kW.