Vysoušení

Do kategorie vysoušení patří domácí odvlhčovače, průmyslové vysoušeče a průmyslové ventilátory. Speciální část sortimentu tvoří bazénové a koupelnové odvlhčovače, které jsou specifické nástěnným provedením a zvýšenou odolností vůči chlóru.

  • Domácí mobilní odvlhčovače se používají pro udržení potřebné vzdušné vlhkosti v bytě nebo domě (třeba ve sklepě).
  • Průmyslové odvlhčovače si poradí s vysoušením zdiva v rámci stavby nebo při odklízení následků po povodních. 

 


Jak vybrat odvlhčovač? 

Výběr odvlhčovače se řídí odvlhčovacím a vzduchovým výkonem, provedením odvodu kondenzátu a možností automatického provozu. Obecně hledejte takový odvlhčovač, který má vzduchový výkon s hodnotou 2-3x větší než je objem vysoušeného prostoru. 


Pronájem odvlhčovače

Pokud potřebujete vysoušet jednorázově, pak obvykle nedává smysl odvlhčovač kupovat. V takových případech je lepším řešením pronájem odvlhčovače. V REMKO půjčovně najdete domácí odvlhčovače i průmyslové modely. 


Jak na vysoušení stavby při rekonstrukci? 

V rámci rekonstrukce nebo v případech, kdy Váš byt vytopí prasklá vodovodní trubka, je vysoušeč zdiva perfektní volbou. Pro maximální efekt je vhodné zajistit v daném prostoru vhodnou teplotu a dostatečnou cirkulaci vzduchu. Pokud objekt nemá vytápění, pak zkombinujte vysoušeč s mobilním topidlem. V hodně členitých prostorách přidejte i vysokovýkonný průmyslový ventilátor. Totéž platí v případě, kdy jednoduše chcete dosáhnout zrychleného odvlhčení. 


Proč zvolit REMKO odvlhčovač

Profesionální a domácí odvlhčovače REMKO jsou zařízení, která se vyrábí a vyvíjí již řadu let. Průmyslové vysoušeče REMKO běžně potkáte v půjčovnách techniky pro stavbu nebo ve výbavě hasičů pro odklízení následků povodní. Jinými slovy řečeno, používají se v těch nejnáročnějších podmínkách, protože vydrží.

Domácí a poloprofesionální odvlhčovače vysouší archivy a památkově chráněné objekty, protože pracují spolehlivě a díky garanci výrobce snadno seženete náhradní kolečko nebo filtrační podložku i po několika letech od nákupu.

  • Kvalita německého výrobce 
  • Originální náhradní díly a příslušenství dostupné i 10 let od výroby
  • Jistota poradenství a servisu oficiálního prodejce v ČR