Chillery

Chillery jsou zařízení s využitím pro chlazení nebo vytápění budov a průmyslových objektů nebo strojů. Se svými vysokými chladícími a topnými výkony jsou chillery určené k tomu být centrálním zdrojem pro mnoho instalací - od klimatizování kanceláří, chlazení průmyslových strojů až po vytápění hal a hangárů. Pro nárazové nebo nouzové vytápění a chlazení je vhodný pronájem chillerů v naší REMKO půjčovně. 


☎️ Poptávku chillerů nejrychleji vyřešíte na telefonu +420 602 624 240.


Co je to chiller? 

Chiller je zdroj studené vody, který má svým využitím blízko ke klimatizačním jednotkám a tepelným čerpadlům. Rozdíl mezi klimatizací a chillerem spočívá v tom, že od klimatizace se rozvádí chladivo, zatímco výstupem z chilleru je voda.

Zdroje studené vody chladivo také využívají, ale pouze ve vnitřním chladícím okruhu. Oběhovým okruhem (tedy potrubím, na které se chiller napojí) proudí pouze voda, která s chladivem vůbec nepřichází do kontaktu. Oba okruhy si mezi sebou vyměňují tepelnou energii během vypařování chladiva (princip je podobný fungování tepelného čerpadla nebo ledničky).

Chiller tedy zajišťuje neustálou cirkulaci vody v rozvodech budovy, které vedou například do interiérových klimatizačních jednotek nebo chladících zařízení průmyslových strojů.


enlightenedZajímáte se o chillery podrobněji? Přečtěte si článek o chillerech od A do Z.


Proč chiller od Remka? 

 • Záruka kvality německého výrobce 
 • Splňují ekodesign (energetické požadavky dle směrnice z roku 2021) 
 • Umožňují modulární sestavení 
 • Remko chillery lze osadit doplňkovým zařízením na míru 

enlightenedRemko chillery si můžete také pronajmout v naší půjčovně chillerů.


Kategorie chillerů Remko

Popis kategorií chillerů Remko

Vzduchem chlazené jednotky určené pro chlazení i vytápění. Tato řada vyniká obzvláště tichými chillery díky invertorové technologii. Chillery RVS jsou standartně dodávány s funkcí tepelného čerpadla. Jednotky splňují směrnice o ekodesignu platné od roku 2021.

      


Vzduchem chlazené jednotky určené pouze k chlazení. Chillery KWE Eco mají modulární konstrukci, takže provedení lze individuálně konfigurovat. Díky možnosti výběru čerpadla s různými tlakovými stupni se tyto chillery dokáží přizpůsobit vstupním požadavkům stávajícího systému. Jednotky splňují směrnice o ekodesignu platné od roku 2021. Také ve verzi freecooling a super-low-noise. 

        


Vzduchem chlazené jednotky určené pouze pro chlazení. Chillery KWE Eco mají modulární konstrukci, takže provedení lze individuálně konfigurovat. Díky možnosti výběru čerpadla s různými tlakovými stupni se tyto chillery dokáží přizpůsobit vstupním požadavkům stávajícího systému. Jednotky splňují směrnice o ekodesignu platné od roku 2021. Také ve verzi freecooling a super-low-noise. 

        


Vzduchem chlazené jednotky určené pouze pro chlazení.  Chillery KWE Eco mají modulární konstrukci, takže provedení lze individuálně konfigurovat. Díky možnosti výběru čerpadla s různými tlakovými stupni se tyto chillery dokáží přizpůsobit vstupním požadavkům stávajícího systému. Jednotky splňují směrnice o ekodesignu platné od roku 2021. Také ve verzi freecooling a super-low-noise. 

        


Vzduchem chlazené jednotky určené pro chlazení i vytápění. Chillery KWP disponují funkcí tepelného čerpadla. Dodávají se v modulárním provedení podobně jako série KWE. Dvoustupňová až šestistupňová regulace umožňuje docílit optimální a efektivní výkon s vysokou účinností. Jednotky splňují směrnice o ekodesignu platné od roku 2021. Také ve verzi super-low-noise. 

          


Vzduchem chlazené jednotky určené pro chlazení i vytápění. Chillery KWP disponují funkcí tepelného čerpadla. Dodávají se v modulárním provedení podobně jako série KWE. Dvoustupňová až šestistupňová regulace umožňuje docílit optimální a efektivní výkon s vysokou účinností. Jednotky splňují směrnice pro o ekodesignu platné od roku 2021. Také ve verzi super-low-noise. 

          


enlightenedRemko chillery si můžete také pronajmout v naší půjčovně chillerů.


Varianty modulárního provedení chilleru

 • Zdroje studené vody bez komponentů pro médium

V základním provedení mají chillery pouze hydraulické vybavení. Toto provedení chilleru je vhodné, pokud již v místě montáže máte k dispozici čerpadlo a zásobník. Zařízení tak může být integrováno do existujícího systému a využívat stávající komponenty. 

 • Zdroje studené vody s čerpadlem a membránovou expanzní nádobou

Provedení chilleru s čerpadlem umožňuje integraci zařízení do instalace, ve které již existuje systém zásobníku. Je-li například k dispozici hydraulický systém se zásobníkem, může do něj být dodáváno médium chlazené v Remko chilleru. V různých kategoriích Remko chillerů najdete zařízení s čerpadly s volbou z několika úrovní tlakových stupňů - díky tomu docílíte individuálního přizpůsobení čerpadla požadavkům stávajícího systému. 

 • Zdroje studené vody se zásobníkem, čerpadlem a membránovou expanzní nádobou 

V případě potřeby může být chiller dodatečně vybaven čerpadlem a zásobníkem. Toto provedení zdroje studené vody je vhodné, když potřebujete mít chiller hydraulicky oddělen od zbytku systému. Důvodem mohou být například zvláštní požadavky na potrubní síť nebo úsporu glykolu v oblasti interiéru. 

Tři základní varianty provedení vybavení chilleru 


Přehled komponent modulárního provedení chillerů

Řady zdrojů studené vody KWE Eco a KWP Eco jsou nabízeny v několika variantách, které jsou dány typem oběhového čerpadla (tlak, množství) a kombinací s/bez zásobníku.

Chillery

Standartní provedení

 • Čerpadlo s manometrem

Výběrové provedení – osazení dle individuálních potřeb

 • Vysokotlaké čerpadlo
 • Čerpadlo se zvýšeným výkonem
 • Zásobník se standardním čerpadlem s příhřevem
 • Zásobník s vysokotlakým čerpadlem s příhřevem
 • Zásobník s výkonnějším čerpadlem s příhřevem
 • Příslušenství pro snížení hluku