Nástěnné klimatizace

Nástěnné klimatizace se hodí do domácnosti i kanceláře. Nezabírají místo v interiéru a umí se postarat o optimální tepelnou pohodu. Nástěnné klimatizace můžete využít k chlazení nebo i přitápění a ve srovnání s mobilními klimatizacemi mají vyšší účinnost. 


enlightenedPoptávku na klimatizaci vyřešíte na telefonu 602 624 240 nebo e-mailu prodej@remko.cz


Základní členění nástěnných klimatizací je následující:

  • splitová klimatizace (dělená s jednou vnitřní jednotkou),
  • multisplitová klimatizace (dělená s více vnitřními jednotkami)
  • nebo kompaktní klimatizace bez vnější jednotky. 

Split klimatizace 

Splitové klimatizace jsou dělené klimatizace, které se instalují na stálo a skládají se z jedné vnitřní a jedné vnější jednotky. Vnitřní jednotka se umisťuje na stěnu v interiéru a vnější jednotka na venkovní zeď budovy. Obě jednotky jsou mezi sebou propojené potrubím, ve kterém obíhá chladivo. 

Multisplit klimatizace 

Na rozdíl od splitových klimatizací se multisplitové sestavy skládají z jedné vnější a více vnitřních jednotek. Multisplit klimatizace jsou určené pro udržování tepelného komfortu ve více místnostech. Hotová sestava je například multisplit klimatizace SKT 521 DC s výkonem 5,3 kW a dvěma vnitřními jednotkami. 


Výběr mezi split a multisplit klimatizací

Když vybíráte nástěnnou klimatizaci a váháte mezi split a multisplit řešením, zvažte, kolik místností potřebujete klimatizovat. Obecné pravidlo říká, že každá místnost by měla mít vlastní vnitřní jednotku. Vybírejte i s ohledem na budoucí potřeby, protože pozdější změna z jedné na více vnitřních klimatizačních jednotek není úplně jednoduchá. 


Splitová nebo mobilní klimatizace?  

Split klimatizace jsou často efektivnější, protože nepotřebují pootevřené okno na prostrčení hadice pro odvod teplého vzduchu. Zároveň pro stacionární split klimatizaci potřebujete malý stavební zásah, konkrétně průchodku zdí pro spojovací hadici mezi jednotkami, zatímco mobilní klimatizace je připravená k provozu i bez příprav. 


Vytápění splitovou klimatizací

Nástěnné klimatizace nabízí dodatečné funkce a jednou z nich je i možnost topení. Přitápění klimatizací oceníte zejména mimo topnou sezónu. Vzhledem k tomu, že Remko splitové klimatizace pracují s invertorovou technologií, je topení klimatizací ve srovnání s přímotopem mnohem levnější. 


Čištění vzduchu se splitovou klimatizací

Některé Remko splitové klimatizace nabízí funkci BioClean, která během chlazení také čistí vzduch pomocí bipolární ionizace. Ta zajišťuje neutralizaci alergenů, částic prachu či kouře a eliminuje spóry plísní. 


Klimatizace versus tepelné čerpadlo vzduch/vzduch

Princip, na kterém fungují splitové klimatizace je velmi blízký tepelným čerpadlům. Vzhled vnitřní i vnější jednotky pro oba typy zařízení je prakticky totožný. Pokud hledáte celoroční teplotní komfort, pak tepelné čerpadlo dává smysl, protože v srovnání s klimatizací spotřebuje jen zhruba 1/4 energie