Průmyslové vytápění - dodávky tepla

Průmyslové budovy, stavby a výrobní haly jsou objekty, kde lze kvalitu výrobků REMKO využít v jejich plné síle. Jedná se o místa, kam není zavedeno standardní lokální vytápění. Danou situaci řeší mobilní olejové ELTO (naftové) teplovzdušné topné automaty, které jsou schopny nabídnout širokou škálu tepelných výkonů. Instalace ELTO jednotky je velmi snadná a každý z přístrojů může ihned dodávat potřebné teplo.

V případě malých prostor či nízkých požadavků na množství tepla jsou k dispozici varianty s výkonem do 23 kW. Pro velké prostory lze použít varianty s výkonem až do 200 kW topného výkonu na jeden agregát.

 

Jakých služeb lze v souvislosti s průmyslovým vytápěním využít?

Tou hlavní je samozřejmě pronájem daných topných automatů, které vám dovezeme na určená místa, a rozmístíme tak, aby komplexně pokrývaly celý vytápěný objekt. Samozřejmostí je i dovoz nezbytného paliva, kterým je extra lehký topný olej. Ten je během celého topného procesu pravidelně doplňován.

Součástí pronájmu jsou i bezplatné služby spojené se servisem nebo opravami. Ačkoliv se topné automaty pyšní špičkovou kvalitou a jsou velmi odolné, může v prostředí stavby dojít k jejich poškození. V takovém případě je servisní  tým schopen provést opravu již do 4 hodin od nahlášení. K pronájmu topidel zajistíme i proškolení pověřených pracovníků na jejich obsluhu a odstraňování případných provozních výpadků.

 • jistota dostupnosti zařízení 
 • doprava na místo určení
 • pravidelné dodávky paliva
 • servisní tým 

enlightenedTopné automaty najdete v Remko půjčovně topidel.


Jaké výhody pronájem průmyslového vytápění přináší?

 • Především je to možnost distribuovat teplo doslova kamkoliv nejen při krátkodobých, ale i dlouhodobých akcích (podzim-zima). Teplovzdušné automaty ELTO jsou řešením všude tam, kde vytápění standardní cestou není možné, ale provoz musí mít efektivitu, nízké náklady a nepřetržitou dodávku tepla.
 • Druhou výhodou je nenáročná obsluha jednotlivých zařízení. Hlavním úkolem obsluhy je pouze pravidelná kontrola množství topného oleje v nádržích. Jeho potřebné množství stačí oznámit pracovníkům servisu REMKO, kteří se postarají o novou dodávku a jeho doplnění. To vše bez nutnosti přerušení topného procesu.
 • Třetím pozitivem je i výrazná úspora nákladů, nejenom díky vysoké efektivitě samotného zařízení, ale i nízké ceně za pronájem včetně servisní služby. Nezanedbatelným faktorem při dodávce tepla je také finanční úspora na topném oleji, který je odběratelům fakturován bez spotřební daně, tedy za minimální cenu.

Jak poptat pronájem dodávek tepla?

Prvním krokem je kontakt se společností REMKO, které by měly být poskytnuty veškeré údaje o prostoru, který bude vytápěn.

Důležité údaje, které je nutné při kontaktu nahlásit, jsou:

 • Zda je budova zateplená či nezateplená
 • Jak velký prostor bude třeba vytápět
 • Kolik hodin denně a kolik dnů se bude daný prostor vytápět
 • Zda potřebujete přepravu agregátů od nás nebo ji vyřešíte vlastní dopravou

Jedná-li se o standardní budovu či stavbu, často není nutná ani osobní návštěva technika, pokud je k dispozici  technická  dokumentace a event. fotografie vytápěného objektu. Na základě těchto podkladů  je možné zpracovat orientační cenovou nabídku.

Poslední nezbytnou administrativou je podpis smlouvy o“dodávce tepla“, která bude standardně obsahovat práva a povinnosti obou smluvních stran včetně přiložené cenové nabídky. Jakmile je oběmi smluvními stranami smlouva podepsána, zajistí společnost REMKO kompletní realizaci, která je popsána výše.


Proč právě REMKO?

Především pro kvalitu zařízení německého výrobce Remko a odborný servisní tým. Společnost Remko působí téměř ve všech zemích Evropy, kde je schopna stejně jako u nás nabídnout nejenom širokou škálu špičkových produktů, ale i odborné poradenství spojené s realizací každé zakázky v oborech vytápění, odvlhčování, klimatizování a nových energií.

společnost REMKO

Zpět na výpis článků


Související články

Vytápění staveb a stanů

2. 2. 2023   Zatímco vytápění ve výrobních halách je řešeno stacionárními topidly a tepelnými výměníky, zcela jiné podmínky jsou v provizorních prezentačních...

Vytápění staveb a stanů