Půjčovna průmyslového chlazení REMKO

Pro průmyslové chlazení pronajímáme různě výkonné chillery německého výrobce REMKO. Dokážeme připravit návrh systému na míru a postaráme se také o dopravu, montáž a zaškolení obsluhy. Chillery REMKO nabízí technologické řešení pro vysoké chladící i topné výkony, jsou odolné, splňují aktuální normy ekodesignu a jejich efektivita je podpořená roky neustálého vývoje a zdokonalování detailů. 


Jak a kde si domluvit pronájem:


Odborné poradenství
tel.: 602 624 240
prodej@remko.cz
Po-Pá 7:00-18:00

Adresa půjčovny REMKO
Areál Letov, Beranových 65,
Praha 18, 199 02
Po-Pá 7:00-15:30

+420 602 624 240
Pro informaci o ceně nás kontaktujte


Kdy a proč si půjčit chladící jednotku? 

Chladící jednotka k pronájmu je řešením v případě, kdy potřebujete nárazově nahradit stávající zdroj chlazení (porucha) nebo jej použít pro dočasné účely (sezónní chlazení v létě). Pronájem chladící jednotky je vyhledávaný i pro potřeby testování v různých odvětvích vývoje (třeba automotive). 

  • oproti nákupu je pronájem levnější 
  • v nouzových stavech jej lze rychle nasadit
  • hodí se pro testovací účely 

 Co je to chiller? 

Chiller je zdroj studené vody, který se využívá pro chlazení či vytápění s vysokým výkonem. Svojí technologií má blízko ke klimatizačním jednotkám nebo tepelným čerpadlům. Rozdíl mezi klimatizací a chillerem spočívá v tom, že od klimatizace se rozvádí chladivo, zatímco výstupem z chilleru je voda.

Pro potřeby pronájmu je zásadní právě to, že na výstupu chilleru je voda, protože narozdíl od chladiva umožňuje relativně rychlé a snadné napojení na systém v místě instalace. Chiller zajišťuje neustálou cirkulaci vody v rozvodech budovy, které vedou například do chladících zařízení průmyslových strojů.

Více o této technologii si můžete přečíst v článku Chillery od A do Z


Zdroje chlazení k pronájmu

V naší půjčovně máme dostatečný počet jednotek i typů chillerů. S výběrem toho správného vám rádi pomůžeme na telefonu +420 602 624 240 nebo e-mailu prodej@remko.cz

  • nejmenší modely - 10-55 kW chladícího výkonu
  • střední výkon - 75-150 kW chladícího výkonu
  • nejvýkonnější chillery - až 250 kW chladícího výkonu

U volby pronájmu konkrétní jednotky se rozlišuje podle mnoha parametrů. Příkladem těch jednodušších může být požadavek na funkci freecooling nebo vybavení zimní regulací (pro provoz v mínusových teplotách). Vzhledem k modulárnímu provedení mohou být jednotky osazeny základním hydraulickým vybavením, čerpadlem o různých tlakových stupních, zásobníkem nebo expanzní nádobou. Přehled vyráběného sortimentu REMKO získáte na produktové stránce chillerů.