Vytápění průmyslových hal

V oblasti vytápění, tedy konkrétně v oblasti vytápění průmyslových hal a objektů existuje několik možností, jak docílit požadovaného tepla, a to s ohledem na nutné vynaložené náklady. Zatímco lidé v kanceláři si pouze otočí termostatem, pracovníci ve velkých výrobních halách jsou odkázáni především na stacionární topidla.

Různé varianty pro různé prostory

Samozřejmě není možné říci, které řešení je z hlediska efektivity a výkonu tím nejlepším. Často závisí na samotné velikosti hal, jejich izolaci, ale i na dalších oblastech, které by měli při výběru hrát hlavní roli. V tomto ohledu lze však zmínit tři základní možnosti, které v oblasti stacionárních topidel společnosti REMKO existují. Jedná se o:

Modulovatélná topidla VRS

vytápění hal VRSPrvní jmenovaná varianta rozhodně patří mezi nejflexibilnější, a to především z důvodu volby paliva. Lze využít jak propan nebo zemní plyn, tak i extra lehký olej. U všech variant je samozřejmostí vysoká účinnost spalování, a to až 93%. Díky tomu tak topidlo dokáže dodat dostatek tepla, a to s ohledem na svou spotřebu.
Vysoký výkon, nízká spotřeba paliva

Podíváme-li se do nabídky společnosti REMKO, potom existují řady s výkony 33.0 kW, které jsou vhodné pro ty nejmenší prostory. S tímto výkonem souvisí maximální spotřeba 2,8 kg paliva / h. Střední cestou mohou být topidla s výkony od 100 do 200 kW, kdy se jejich spotřeba pohybuje od 10,6 po 17,5 kg za hodinu maximálního výkonu. Špičkou této oblasti je topidlo s označením VRS 540, dodávající výkon 543.0 kW, a to při spotřebě 45,8 kg/h.

Plynová topidla GPM - nástěnné topné automaty zaujmou hlavně praktičností

vytápění hal GPMV oblasti průmyslového vytápění lze využívat také plynová topidla GPM, tedy topidla určená pro umístění jak na samotnou stěnu s montážní výškou min. 2,5 m od podlahy, tak i do prostorů těsně pod stropem. Jejich obrovskou výhodou je vlastní mikroprocesor, který dokáže sám přizpůsobovat jejich výkon aktuálním potřebám. Tím dosahují skvělého výkonu, a to při minimální spotřebě.

Oproti předchozím jmenovaným dosahují menších výkonů, a to od 15 kW, do 75 kW. Přesto jsou vhodné pro instalaci i do větších hal, a to rovnoměrně po celém jejich obvodu. K tomu přispívá i celková variabilita v oblasti odvodu spalin a přívodu vzduchu. To vše koresponduje také se snadnou instalací.

Teplovodní výměníky PWW - k ohřevu poslouží i běžná voda

vytápění hal PWWSamozřejmě ani v halách není bezpodmínečně nutné spoléhat pouze na spalování paliva, ale lze k ohřevu využít i standardní rozvody horké vody, a to až do teploty 110 °C. Tuto možnost nabízejí výměníky REMKO s označením PWW. Jejich princip je maximálně jednoduchý, kde je využíváno tepla z horké vody, které je pomocí ventilátoru vháněno do prostoru. Díky vysoké variabilitě lze dosáhnout výkonu v rozmezí od 4 do 135 kW, a to u těch nejvýkonnějších typů. Samozřejmostí je možnost umístění těchto výměníků jak na stěny, tak i těsně pod hranici stropu.

Špičková kvalita

V oblasti vytápění průmyslových objektů rozhodně není prostor na kompromisy, a proto by hlavním kritériem při výběru měla být také kvalita, ale i propracovaná konstrukce, které dokáže zvýšit i samotnou účinnost, s ohledem na teplo, které je distribuováno do okolního prostoru. V tomto ohledu jsou produkty REMKO jedny z těch, se kterými není nutné mít obavy.
Kompletní servis a realizace

Zajistíme montáž i servis topidel

Samozřejmostí je i kompletní servis, spočívající nejenom v průběhu používání, ale samozřejmostí je také umístění na požadovaná místa, zapojení a zprovoznění. Tedy servis kompletních dodávek, případně i konzultace ohledně vhodnosti vybraných modelů, a navržení případných alternativ pro daný prostor a požadované výkony. V případě, že je potřeba pouze dočasné vytápění, koukněte se na naše mobilní topidla.

vytápění průmyslových hal REMKO