Vytápění staveb a stanů

Zatímco vytápění ve výrobních halách je řešeno stacionárními topidly a tepelnými výměníky, zcela jiné podmínky jsou v provizorních prezentačních stanech nebo na stavbách. 

Složité realizace stacionárních topidel by se v tomto ohledu jistě minuly účinkem a nelze je operativně přemístit. Efektivnější volbou jsou přenosná mobilní topidla, která většina lidí je zná ve spojení se zelenými zařízeními německého výrobce REMKO.

Mobilní topidla se obecně dělí na tři typy:


enlightenedMobilní topidla si můžete pronajmout v Remko půjčovně topidel.


Už ze samotných názvů vyplývá, jaké palivo nebo jaké energie je k vytvoření tepla využívána. Pojďme se však podívat na bližší specifikace jednotlivých typů, které vám pomohou rozhodnout se, která volba bude pro vaše potřeby tou správnou.

Naftová topidla pro otevřený prostorvytápění staveb a stanů - naftové

U naftových topidel je nutné zaměřit se na technologii spalování, existuje varianta přímého nebo nepřímého spalování. První možnost je ideální například pro použití na stavbách nebo v jiných otevřených prostorech. Splodiny ze spalování totiž nejsou nijak odváděny, a tak vstupují do okolního vzduchu. Při umístění topidla s přímým spalováním do uzavřeného objektu by mohly vznikat nebezpečné koncentrace splodin, především oxidu uhličitého. Z hlediska topného výkonu jsou k dispozici rozsahy od 20 do 95 kW.


Vytápění naftovým topidlem v uzavřeném prostoruvytápění staveb a stanů - naftové

Problém se splodinami ze spalování řeší topidla se spalováním nepřímým. Ta totiž mají odtah spalin, které jsou odváděny mimo vytápěnou místnost. Naftová topidla s nepřímým spalováním jsou tak ideální pro použití v mobilních halách či stanech, kde je třeba vytápět perfektně čistým vzduchem. Z hlediska výkonu jsou schopny posloužit i v rozsáhlejších prostorách, jelikož mohou dosáhnout topného výkonu až 144 kW.


Plynová topidla pro perfektní bodový ohřevvytápění staveb a stanů - plynové

Další možnost vytápění představují plynová topidla. Pro jejich provoz budete potřebovat napojení na zdroj elektrické energie a plynu (plynové bomby). V případě venkovních prostor jsou plynová topidla ideální pro bodový ohřev. Velmi rychle s nimi ale dokážete vytopit i celý uzavřený stavební objekt.

Pro stavby, průmysl, zemědělství nebo zahradnictví je obvyklou volbou plynový topný automat s výkony 12 až 30 kW. Nejvýkonnější mobilní plynová topidla Remko ale dosahují výkonu až 100 kW. S ohledem na výkon spotřebují topidla za hodinu svého provozu zhruba 1,95-4,27 kg plynu. U těch nejméně výkonných se toto množství pohybuje na hranici 1 kg.


Elektrická topidlavytápění staveb a stanů - elektrické

Elektrická topidla slouží spíše jako zdroje menšího a středního tepelného výkonu, ta nejsilnější dosahují výkonu 18 kW. Pro jejich provoz však postačí zásuvka (do 9 kW i jednofázová) a jsou proto vítaným společníkem v hobby dílnách nebo garážích.

Samostatnou kategorii mezi elektrickými mobilními topidly tvoří infrazářiče. Infrazářiče jsou zdrojem sálavého tepla, které neohřívá vzduch, ale osoby nebo předměty ve své blízkosti. Ocení je například řemeslníci, kteří pracují na otevřených stavbách, které nelze plošně vytopit. Infrazářič ve správném rozměru, dokáže zahřát celou stojící postavu. 


Snadná přenositelnost

Nezáleží na tom, kde pracujete nebo jaký prostor potřebujete krátkodobě vytápět. Mobilní topidla REMKO nabízí alternativu k stacionárním topným zařízením, která poráží hlavně ve své variabilitě. Lze je v průběhu prací přemisťovat nebo vytápět pouze určité části prostor, a to bez nutnosti náročnějších instalací.


enlightenedTopidla si můžete pronajmout v Remko půjčovně topidel.


mobilní průmyslové vytápění vytápění staveb

Zpět na výpis článků


Související články

Průmyslové vytápění - dodávky tepla

1. 1. 2023   Průmyslové budovy, stavby a výrobní haly jsou objekty, kde lze kvalitu výrobků REMKO využít v jejich plné síle. Jedná se o místa,...

Průmyslové vytápění - dodávky tepla